Płytki podłogowe – trendy

2018

World Championship

It’s time for the 2018 Official Winter Games to begin. Join the world of winter sports – a thrilling competition never seen before.

Płytki podłogowe – trendy

Czasy, w których podłogi stanowiły jedynie tło dla mebli na nich stojących i przykrywane były dywanami, już minęły. Dzisiaj podłoga niejednokrotnie znajduje się w centrum zainteresowania projektanta i nadaje charakter całemu pomieszczeniu. Remontując mieszkanie, często zastanawiamy się jakiego materiału użyć do wykończenia ścian i podłóg. Szeroka paleta wyboru, może sprawić, że poczujemy się nieco zagubieni, dlatego dziś przedstawimy kilka zasad, jakimi warto kierować się podczas zakupu płytek. Na ścianę polecana jest oczywiście glazura. Podłoga zaś, to miejsce, w którym możemy poszaleć, tak z kolorem jak i wzorem. Przyjrzyjmy się aktualnym trendom w aranżacji wnętrz. Do nieprzerwanie modnych płytek imitujących beton i cement, dochodzi podłoga wyglądająca jak marmur.

Płytki podłogowe  są najlepszym rozwiązaniem, zarówno do dużych jasnych pomieszczeń, gdzie warto dodać kolor lub wzór oraz do małych łazienek, gdzie kafelki te optycznie powiększa nasze pomieszczenie. Płytki podłogowe to najczęściej spotykane rozwiązanie, nie bez powodu. przede wszystkim ich ułożenie wymaga od fachowców mniej czasu, przez co zaoszczędzimy również i pieniądze.

Mamy całą gamę odcieni, od trawertynu po biel. Nadal trendy są formaty kolorem i rozmiarem przypominające drewno. W prywatnych mieszkaniach coraz częściej spotkać możemy również posadzki ułożone z białych, błyszczących płytek. Rozwiązanie to, choć najmniej praktyczne, daje niepowtarzalny efekt. Nowością na rynku są podłogi metaliczne, w kolorach srebra i złota. Jednak ten rodzaj glazury stosuje się przede wszystkim na dużych powierzchniach w postaci dekoru. Pamiętajmy jednak, iż nowości są przeważnie dość drogie. Na płytki podłogowe promocja najczęściej jest pod koniec roku. Warto trochę wstrzymać się z zakupami, aby później cieszyć się z designerskiej, ekskluzywnej podłogi.

Dla nas to także inwestycja na lata, która dzięki trwałości zastosowanego gresu, pozwoli cieszyć się uzyskanym efektem. Nie zapominajmy, że płytki podłogowe  to również rozwiązanie z klasą, wybierane przez znawców tematu.

This is how we