Płytki strukturalne w łazience

2018

World Championship

It’s time for the 2018 Official Winter Games to begin. Join the world of winter sports – a thrilling competition never seen before.

Płytki strukturalne w łazience

Tradycyjnie powtarza się, aby w małej łazience nie stosować dużych płytek, gdyż one będą ją dodatkowo optycznie pomniejszać. O ile rzeczywiście w takim pomieszczeniu dobrze wyglądać będzie drobna mozaika, jak i typowa wielkość kwadratowych płytek, która jest bardzo uniwersalna, to jednak niekoniecznie warto się tej zasady trzymać. Nowoczesna glazura łazienkowa to często duże rozmiary w prostokątnym formacie, z delikatnym wzorem symulującym naturalną fakturę surowych materiałów (np. piaskowca czy nawet betonu)czy płytki strukturalne. Ułożone w małej łazience wbrew zasadom mogą ją powiększyć, jako że wzory i łączenia nie będą odwracały uwagi i przyciągały wzroku. Duże płytki pozwolą wprowadzić we wnętrzu pomieszczenia kąpielowego harmonię, prostotę, a wiemy przecież, że nieprzeładowane wnętrza prezentują się o wiele lepiej, przestronniej i przebywanie w nich jest znacznie przyjemniejsze.

O wiele ważniejsze tak naprawdę, niż trzymanie się zasady, aby wybierać mniejsze płytki, jest to, aby mała łazienka utrzymana była w jasnych kolorach i aby utrzymywać w niej porządek, ukrywając wszystkie zagracające przestrzeń i zbędne rzeczy, warto więc zaopatrzyć się w szafkę i zaplanować pomysłowe półki nad umywalką czy wanną. Prawdą jest natomiast, że niewskazane w małych pomieszczeniach są duże wzory, gdyż sprawiają one przytłaczające wrażenie, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia z mocnymi kolorami. Sama jednak glazura nie musi koniecznie być w małym rozmiarze, aby pasowała do takiego wnętrza, a często w praktyce okazać się może wręcz odwrotnie jeśli chodzi o efekt, jaki uzyskamy aranżacją łazienki.

Modne ostatnio strukturalne płytki pozwalają stworzyć ciekawe wnętrze, które będzie przyciągać uwagę swoją oryginalnością. Mogą one wyglądać bardzo dobrze w takim pomieszczeniu, ale pamiętać należy o kilku zasadach. Najważniejsze są kwestie higieniczne. W łazience powinniśmy mieć możliwość wyczyszczenia wszystkich powierzchni, aby usunąć nie tylko osady i tworzący się kamień, ale przede wszystkim bakterie. Warto więc wybierać płytki strukturalne, które mają gładkie, szkliste wykończenie. Może będziemy musieli napracować się więcej, by dotrzeć do wszystkich zakamarków, za to mamy pewność, że żadne zabrudzenia nie wnikną w strukturę materiału. Matowe płytki strukturalne, chociaż piękne, niekoniecznie są przeznaczone do łazienki.

Ciekawą kolekcję wypukłych wzorów mają płytki Opoczno – znajdziemy i abstrakcyjne desenie i wzory roślinne. Po drugie wzorami nie należy pomieszczenia przeładować, najlepiej, by były one umieszczone na jednej ścianie lub na fragmentach, pojedynczych pasach w poziomie lub pionie. Tak rozmieszczone będą wyglądały elegancko i nie będą nadmiernie rozpraszać uwagi.

This is how we