Wybór płytek do pomieszczenia – gres czy terakota?

2018

World Championship

It’s time for the 2018 Official Winter Games to begin. Join the world of winter sports – a thrilling competition never seen before.

Wybór płytek do pomieszczenia - gres czy terakota?

Jednym z najprzyjemniejszych etapów remontu jest niewątpliwie wybór odpowiednich materiałów do wykończenia domu czy mieszkania. Przeglądanie katalogów czy odwiedzanie sklepów pozwoli zorientować się w ofercie, przemyśleć koncepcję aranżacji, czy zainspirować się oraz pozyskać nowe pomysły.

Przymierzając się do remontu inwestorzy najpierw planują prace do wykonania, dobierają materiały i planują budżet. Trzeba przy tym pamiętać, aby uwzględnić w projekcie koszty robocizny; warto wziąć nieco droższą, ale sprawdzoną i zaufaną ekipę budowlaną. Mimo coraz większej popularności paneli podłogowych i ściennych wciąż wiele osób decyduje się na zastosowanie płytek. W zależności od wybranego typu glazury różna okaże się wytrzymałość takiej posadzki, estetyka, bezpieczeństwo jej użytkowania, łatwość konserwacji, a także jej cena. Zapewne każdy inwestor zadaje sobie pytanie – gres czy terakota?

Niemniej jednak, podczas chodzenia po markecie budowlanym można przy samym wyborze płytek dostać zawrotu głowy – gres terakota, glazura, rektyfikowane, szkliwione, polerowane… Warto nie kierować się podczas decydowania wyłącznie względami estetycznymi.

Gres to płytki szczególnie twarde, a więc są one bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i ścieranie, ale za to droższe w układaniu, ponieważ ich przycinanie wymaga od ekipy specjalnych narzędzi elektrycznych. Z kolei terakota jest być może nieco delikatniejsza, a ale za to występuje w ogromnej gamie kolorów, rozmiarów, faktur i dekoracji, dzięki czemu można wybrać bez problemu doskonały model do każdego projektu.

Oczywiście to, jak będzie się prezentować wyłożona powierzchnia jest dosyć istotne, ale kluczową sprawą okażą się parametry wybranych materiałów. Jeśli nie chcemy, aby płytki na balkonie popękały, w przedpokoju – starły się, a w łazience – przebarwiły, trzeba dobrać je do konkretnych pomieszczeń w zależności od ich przeznaczenia. Jeśli wydaje się to zbyt skomplikowane, pracownicy sklepów budowlanych chętnie posłużą radą podczas zakupów. Dzięki dobrej decyzji płytki posłużą potem przez lata.

This is how we